Jak być szczęśliwym? Nie myśleć!

photogrid_1478814884871

Cóż, temat dość obszerny więc zajmę się tylko jednym aspektem całego fenomenu bycia spełnionym, szczęśliwym i zadowolonym z życia człowieczkiem.

Jest w nas coś, co odróżnia nas od zwierząt. Rozum. Urządzenie przydatne, czasem przez niektórych za rzadko używane, ktoś może powiedzieć, niemniej jednak w założeniu wszyscy nim dysponujemy. Otóż cała magia polega na tym, że dzięki niemu jesteśmy w stanie tworzyć ,czuć, myśleć, weryfikować i podejmować decyzje. Problem pojawia się właśnie tutaj. Ludzie czasem nadużywają myślenia. Tak! To jest możliwe, nie mówię tu jednak o nadmiernym zaangażowaniu w postępy edukacyjne (bo te oczywiście popieram i wspieram ^^), chodzi o dywagacje, rozmyślania, ,,filozofowywanie”. Osoby ,które mnie znają wiedzą, że sama jestem zaciekłym weryfikatorem wszelkiego rodzaju dylematów egzystencjalnych, z tego też względu mam świadomość ,że okrzykną mnie hipokrytką :-p ^^. Tak czy inaczej sam proces kontemplacji nad jakimś zagadnieniem tzw. za i przeciw, jeśli stoimy przed trudnym wyborem, jest jak najbardziej  na miejscu.
Gdzie więc leży problem?

Niektórzy w pewnym momencie zatracają tę zdrową granicę pomiędzy przewartościowaniem pewnych rzeczy a po prostu umysłowym masochizmem -_-. Sami, na własne życzenie zatruwamy sobie umysły niepotrzebnymi rzeczami. Wynajdujemy problemy tam gdzie ich nie ma i potem roztrząsamy sprawę przez kolejne dziesięć dni aż kolejny incydent typu: wypalona żarówka nie wyprowadzi nas ze stanu względnej acz wątpliwej równowagi.

No więc ,co to ma wspólnego ze szczęściem?
Szczęście to docenianie. To szanowanie każdego dobrego aspektu naszej codzienności. Wyszukiwanie problemów i ,,defektów” w naszym życiu nie jest niczym trudnym. Trudniej dostrzec piękno i dobro jakie  nas otacza. Ktoś może uznać mój światopogląd za nieco utopijny i dziecinny. ,,Tak, będę się szczerzył do wszystkich po kolei nawet podczas porażek”. Cóż…opinię pozostawiam Wam, uważam jednak ,że o wiele bardziej dochodowe i ubogacające będzie cieszenie z drobnostek niż medytacja nad trudnościami. Wiadomo bowiem ,że bez względu na naszą postawę wobec otaczającej rzeczywistości : pozytywną czy negatywną, porażki nas nie ominą. Możemy jednak zmniejszyć impet z jakim upadniemy świadomością dobra jakie otrzymaliśmy od świata.

Sama dobrze wiem, że upadek bardzo boli. Podejrzewam ,że nie raz doświadczyłeś klęski, ktoś Cię zranił lub mimo starań i determinacji coś nie poszło po Twojej myśli. Wiem ,że w takich chwilach odnalezienie w sobie wystarczającej siły, by spojrzeć na wszystko z dystansu jest bardzo trudne. Ale na tym polega powstanie z porażki, nie na tym ,że dostałam 1 to poprawiłam na 5. Ten aspekt ,,materialnej” nazwijmy poprawy się nie liczy. To ,że poprawiłeś ocenę na 5 się nie liczy, to jedynie sutek, skutek powstania z porażki= decyzji ,że nie poddasz się i spróbujesz jeszcze raz. TO jest moment zwycięstwa- akt decyzji, próby. TO jest moment demonstracji Twojej siły.
3cab53d3b031e06b7d6332e84d22435f

Więc, moi drodzy, zamiast roztrząsać kwestie ,które wzbudzają w Was gorycz, gniew lub smutek, które trawią Was od środka, spróbujcie przekształcić te negatywne emocje lub chociaż je złagodzić. Pokłóciłeś/aś się z koleżanką/kolegą/ dziewczyną/ chłopakiem i męczy Cię niejasna lub negatywna relacja- POROZMAWIAJ! Przełam te pasmo zadręczania się! Po co się ( i zapewne inną osobę męczyć)? Jeśli nie pójdzie Ci w szkole, pracy jakie to ma znaczenie? Jeśli jest Ci to obojętne to tym bardziej ,ale jeśli Jesteś osobą ambitną i boli Cię klęska to nie daj się nią zniechęcić- daj z siebie wszystko i nie rozważaj ,,mogłem/am to i to zrobić inaczej”. Mogłeś, ale nie zrobiłeś- END OF STORY idź dalej.

JEDYNA CZĘŚCIĄ CZASU ,NA KTÓRĄ MASZ WPŁYW JEST PRZYSZŁOŚĆ POPRZEZ TERAŹNIEJSZOŚĆ W JAKIEJ TRWASZ

Skup się na przyszłości, to Twoje życie, warto się napocić by przeżyć je jak najlepiej i jak najpełniej, nieprawdaż?

cbef0a211de3c63d0ad98447acaac893

Pozdrawiam i życzę więcej uśmiechu na co dzień :-D
Ela <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>